22.Ne19.05.17:00Želatovice B – Lipník n. B.
25.So08.06.17:00Bělkovice – Želatovice B
26.Ne16.06.17:00Želatovice B – Nové Sady B

11.05.2024Hlubočky – FC Želatovice B  3:1 (1:0)

Sestava:

Dvořák – Král, Koplík, Boucník, Krejčíř- Bielko, Tomek K. – Zehnálek, Koutný, Jemelka – Kurfurst

Střídali: Tomek Š., Stavěl, Klimek

Hodnocení:

Do zápasu bylo vstoupeno velmi vlažně. Dostávali jsme se do utkání pomalinku a žádnou vyloženou šanci jsme si nevypracovali. Také musím zmínit i to, že jsme se zžívali s pokropeným hřištěm a svižným skluzem míče po trávníku. Soupeř využil svou jedinou šanci, kdy nám selhala komunikace v prvním poločase a výsledek zůstal v poměru 1:0 pro domácí.

Do druhého poločasu jsme vstoupili o mnohem lépe, kdy jsme soupeře troufnu si říci přehrávali a měli jsme více ze hry. Robin Zehnálek obdržel dlouhý, kolmý balon od kapitána Martina Bielka, kdy gólman soupeře vyběhl z brány a Robin chladnokrevně z velkého úhlu uklidil na vzdálenější tyč. Vyrovnáno 1:1. Poté vznikla chyba v rozehrávce a darovali jsme soupeři gól. Domácí navýšili vedení na 2:1. Tohle byl zlomový okamžik zápasu, kdy jsme byli lepší, ale srazila nás tahle hrubá chyba. Následně jsme otevřeli více hru do ofenzívy a soupeř toho využil, 3:1.

Musím dodat, že rozhodčí menšími, spornými situacemi po celou dobu zápasu pomohl soupeři zvítězit. Ale na to se nesmíme vymlouvat. Kdybychom využili své šance ve druhém poločase, tak zápas vypadá v konečném výsledku úplně jinak. Gratulace soupeři, ale horší tým jsme nebyli.

Roman Klimek, kustod.

08.05.2024FC Želatovice B – Chvalkovice  7:2 (1:2)
 Bielko 2x, Koutný 2x, Jemelka 2x, Němec

Sestava:

Dvořák – Král, Koplík, Čtvrtníček, Stavěl – Bielko, Tomek K. – Mohapl, Koutný, Jemelka – Kurfurst

Střídali: Němec, Boucník, Mackovik, Rychlík

Hodnocení:

Do zápasu jsme vstoupili velkou šancí jenže jsme neproměnili pak to bylo ospalé a bez pohybu. Chvalkovice nepřijeli v plné síle i tak v prvním poločase měly kvalitu a po naší chybě v rozehrávce otevřeli skóre zápasu po pěkné akci, druhý gól přidali po našem nedůrazu na vápně kdy po odraženém míči přesně zamířili k tyči. To bylo ze strany hostů vše do konce poločasu jsme snížili po pěkné akci na 2:1 mohli jsme do poločasu i vyrovnat, ale další šance zůstala nevyužita. Vstup do druhého poločasu nám vyšel na výbornou po špatné rozehrávce hostů jsme hned vyrovnali a tím odstartovali náš zatím nejlepší poločas na jaře. Postupně jsme navýšili skóre utkání na konečných 7:2 . Dnes to byla radost ze hry, která měla všechny parametry a mě těší že jsme drželi při sobě a nikdo to nevzdal, ale všichni chtěly ten zápas otočit a porvat se o výsledek. V sobotu nás čeká další soupeř ze silné trojky soutěže a my se budeme chtít porvat o výsledek a podat dobrý výkon.

Jan Čtvrtníček, trenér.

05.05.2024FC Želatovice B – Kovalovice  5:0 (2:0)
 Bielko, Kurfurst, Koutný, Zehnálek, vlastní

Sestava:

Dvořák – Jemelka, Koplík, Král, Zehnálek – Bielko, Tomek K. – Němec, Koutný, Chudoba – Kurfurst

Střídali: Stavěl, Boucník, Mackovik, Tomek Š.

Hodnocení:

Zápas s Kovalovicemi byl opakem našeho představení ve Slatinicích, byli jsme agresivnější, pohyblivější a kvalitní na míči. Kovalovice si to moc nekomplikujou dají to nahoru a jdou za tím. Kluky jsem na to upozorňoval i když nás to někdy přeletělo větší ohrožení naší branky to neznamenalo. My se prosadili v prvním poločase ze dvou stejných akcí z levé strany. Po přestávce jsme přidali další tři góly nakonečných 5:0 mohlo to skončit i větším rozdílem jenže velké šance jsme neproměnili, některé jsme chtěli zbytečně hrát až do kuchyně místo zakončení. Musím pochválit všechny za dobrý týmový výkon a zodpovědný přístup.

27.04.2024Slatinice – FC Želatovice B  3:2 (2:1)
 Mohapl, Kurfurst

Sestava:

Dvořák – Stavěl, Koplík, Čtvrtníček, Zehnálek – Chudoba M., Tomek K. – Mohapl, Koutný, Jemelka S. – Kurfurst

Střídali: Tomek Š., Chudoba K., Ťapťuch

Hodnocení:

Zápas se Slatinicemi nám vůbec nesedl domácí nebyli lepším týmem, ale šťastnějším. V každém poločase jsme si vytvořili více šancí, ale hraje se na góly a těch dali Slatinice o jeden víc jak my. Musíme si uvědomit že se to samo neuhraje jen fotbalovostí, ale je potřeba i zabojovat v zápase.

21.04.2024FC Želatovice B – Beňov  5:2 (3:0)
 Mohapl 3x, Kurfurst, Zehnálek

Sestava:

Dvořák – Král, Dlouhý, Goldemund, Zehnálek – Bielko, Tomek K. – Mohapl, Koutný, Jemelka S. – Kurfurst

Střídali: Čtvrtníček, Tomek Š, Stavěl, Boucník, Ťapťuch

Hodnocení:

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, byli jsme koncentrovaní a po 30. minutách hry svitílo na tabuli skóre 3:0, když zkompletoval hattrick Max Mohapl. V závěr poločasu jsme, ale vypadli z rytmu a Beňov si vytvořil dvě velmi dobré příležitosti při kterých nás podržel dobře chytající Dominik Dvořák. V šatně jsme upozorňovali kluky, že není ještě rozhodnuto a Beňov nic nevzdává očemž se přesvědčili v minulém kole Opatovice. My nic podobného nepřipustili a po pěkné akci jsme zvýšili na 4:0. Beňov se prosadil až v 70. minutě když po teči našeho obránce skončil míč v síti. My navýšili na 5:1 pěknou individuální akcí Robina Zehnálka. Poslední slovo v zápase, ale měly hosté když na konečných 5:2 upravili z rohového kopu. Derby jsme zvládli velmi dobře, ale Beňov musím pochválit že chtěl pořád hrát nic nám nedali zadarmo a s výsledkem něco chtěli udělat po celý zápas. U nás musím pochválit Dominika Dvořáka odchytal velmi dobré utkání a v důležitých momentech nás podržel.

13.04.2024Kralice n. H. – FC Želatovice B  0:6 (0:2)
 Bielko 2x, Mohapl, Jemelka, Kurfurst 2x

Sestava:

Dvořák – Král, Boucník, Koutný, Stavěl – Bielko, Rychlík – Mohapl, Chudoba M., Jemelka S. – Kurfurst

Střídali: Čtvrtníček, Tomek Š, Tomek K.

Hodnocení:

Před utkáním jsme si řekli, že navážem na výkon z druhého poločasu z minulého zápasu jenže zůstalo u slov. V zápase si první šanci vypracovali domácí my se jen těžko dostávali přes obranný blok Kralic, chyběl nám pohyb a přesnost přihrávek. Na konci prvního poločasu domácím docházeli síly a my dvěma rychlými góly stanovili poločasový výsledek 2:0. Kralicím přestávka přišla vhod nabrali trochu sil do druhého poločasu a zase se nám vyrovnali, mohli i snížit jenže nastřelili jen tyč. To bylo ze strany domácích vše a po našem třetím gólu už bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Výsledek vypadá jednoznačně, ale soupeř nám utkání ulehčil svoji špatnou fyzičkou, špatným řešením šancí do kterých se dostal a jednou nás zachranila tyč. V příštím kole nás čeká okresní derby s Beňovem je potřeba se dobře nachystat zlepšit náš výkon, získat tři body a zůstat na vítězné vlně.

07.04.2024FC Želatovice B –  Opatovice  4:3 (2:2)
 Bielko 2x, Mohapl, Mackovik

Sestava:

Dvořák – Král, Boucník, Rychlík, Jemelka S. – Bielko, Koutný – Němec, Mohapl, Tomek Š. – Kurfurst

Střídali: Stavěl, Koplík, Mackovík, Čtvrtníček

Hodnocení:

Dnes jsme odehráli zápas dvou odlišných poločasů. V tom prvním to mohlo sice být v 5.minutě 3:0 ,ale bylo to pouze 1:0 když jsme proměnili penaltu, ale šance už ne. Po vstřeleném gólu jsme se vytráceli z hřiště Opatovice nás záčali svým důrazem a běhavostí přehrávat my se jim v tom nedokázali vůbec vyrovnat i tak se šlo do šaten za remízového stavu 2:2. V šatně jsme si řekli že se musíme zlepšit v soubojích a běhavosti, že se to samo neuhraje. Druhý poločas jsme byli už lepším týmem my. Zlepšili jsme věci které se mi nelíbili v prvním poločase, dobře nám hrál střed hřiště kde jsme posbírali většinu odražených balonů. Naši převahu v druhém poločase jsme přetavili v 90.minutě rozhodující brankou a důležité 3 body do tabulky jsme urvali. Musím dnes pochválit M. Bielka s D. Rychlíkem odehráli velmi dobrý zápas a v druhém poločase se k ním přidali i ostatní hráči.

31.03.2024 Velká Bystřice – FC Želatovice B  8:1 (4:0)
 Němec

Sestava:

Dostál – Král, Boucník, Krejčíř, Stavěl – Rychlík, Tomek K. – Němec, Tomek Š., Jemelka S., – Mohapl

Střídali: Čtvrtníček

Hodnocení:

Po odloženém domácím zápase s Chvalkovicemi pro nás začínala sezóna na horké půdě favorita soutěže ve Velké Bystřici. Zápas pro nás začal velmi smolnou situací kdy při prvním inkasovaném gólu v 9.minutě se nám zranil náš brankář a my byli nuceni střídat našeho jediného hráče, který byl na střídačce. Domácí nás jednoznačně přehrávali a my si za první poločas nevytvořili v podstatě žádnou vyloženou šanci. Do šaten se šlo za stavu 4:0 pro domácí a to ještě chytl penaltu hráč, který vystřídal našeho zraněného brankáře. V šatně jsme si řekli že půjdeme z hlubšího bloku a od půlky začneme napadat jejich obránce při rozehrávce. To nám fungovalo do 60.min než nás potkal další smolný okamžik a to vlastní gól. My jsme upravili skóre na 5:1 v 70.min po pěkné kombinační akci, bohužel to bylo z naší strany vše a na větší odpor jsme neměli fyzické síly jelikož na střídání už nikdo nebyl. Domácí nám na cestu naložili ještě 3 góly a výsledek je jaký je. Velká Bystřice hraje jednoduchý a účinný fotbal s rychlým posunutím míče nahoru kde mají Hornicha, který si na to umí naběhnout. My tento zápas musíme hodit za hlavu a doma proti Opatovicím se zlepšit a urvat vítězství. Na závěr musím pochválit střídajícího hráče, který odchytal v podstatě celý zápas i když to výsledkově vypadá že nás nepodržel tak spoustu toho ještě pochytal a porval se s tím statečně

04.11.2023 Chvalkovice – FC Želatovice B 5:0 (2:0)

Sestava:

Dostál – Král, Koplík, Mackovik Jemelka S. – Koutný, Tomek K. – Němec, Dlouhý, Mazur, – Kurfurst

Střídali: Boucník, Stavěl, Mohapl

Hodnocení:

Výsledek 5:0 vypadá na jednoznačný průběh zápasu, ale nemyslím si, že to úplně odpovídá našemu výkonu. V prvním poločase jsem já utkání viděl jako vyrovnané s tím,že si myslím, že jsme měli i lepší pohyb a měli jsme něco málo více že hry. Ale na to se nehraje a zatímco my jsme z našich šanci nedali nic, soupeř své využil a prohrávali jsme 2:0. Druhý poločas nás srazil rychlý gól na 3:0, který si myslím dal chytit. Nakonec jsme branek dostali 5. Bylo zde vidět ten velký, řekl bych obrovský rozdíl v kvalitě řešení útočných akci v podání ligových hráčů Romana Hubnika a Tomáše Kazára oproti naším mladým klukům, kteří nikdy neprošli takovými mládežnickými kluby, jako tihle ti borci. Tam byl největší rozdíl v tomto zápase. Klukům ale nemůžu upřít snahu, kterou do utkání vložili a věřím,že soupeře příští týden potrápíme více.

Jiří Jemelka, trenér.

29.10.2023 Nové Sady B – FC Želatovice B 2:1 (1:0)
 Tomek Š.

Sestava:

Dostál – Král, Koplík, Boucník – Koutný, Tomek K. – Němec, Mohapl, Dlouhý, Jemelka S. – Kurfurst

Střídali: Tomek Š., Mazur, Čtvrtníček, Mackovik

Hodnocení:

Dnešní zápas nás nezastihl v optimální formě. Úzké a malé hriste nám dělalo problémy, hra neměla spád, spíše se hrálo, než nehrálo a to není úplně to,co nám sedí. První gól jsme inkasovali po nedorozumění a podceneni situace v naší šestnáctce, druhý po naši špatně rozehravce. Zlomový moment zápasu byl nepromeneny únik, kdy jsme šli sami na brankáře, nedali a za pár minut jsme nedali i penaltu. Tam kdybychom proměnili, myslím,že jsme schopni s utkáním něco udělat. Ale jak jsme psal na začátku, tohle utkání nám nesedlo, nebyli jsme dostatecne dobre na míči. Musime se poučit a jít do posledních dvou zápasu s těžkým soupeřem s hlavou nahore.

22.10.2023 FC Želatovice B – Bělkovice  5:3 (4:1)
 Koutný 2x, Mohapl, Koplík, Mazur

Sestava:

Dostál – Král, Koplík, Koutný, Stavěl – Tomek Š., Tomek K. – Němec, Mohapl, Jemelka S. – Kurfurst

Střídali: Ťapťuch, Mazur, Čtvrtníček

Hodnocení:

Chtěli jsme potvrdit formu z předešlých zápasů a zvládnout dnešní utkání.
Po nařízené penaltě jsme prohrávali 1:0.
Musím kluky pochválit, že nedali hlavu dolů a naopak je to povzbudilo.
Do konce poločasu jsme vstřelili 4 branky a zdálo se,že je po zápase.V šatně jsme si řekli, že nechceme soupeře dostat do zápasu.
Bohužel se stal zase přesný opak a Bělkovice se po našich chybách dostali na rozdíl jednoho gólu. Vypadli jsme úplně ze zápasu a přestali hrát.
Následovali šance na obou stranách a ke konci utkání jsme po úniku vstřelili uklidňující branku.
Jsem rád, že jsme zápas zvládli a získali opět důležité body do tabulky.
Nicméně se musíme soustředit na celý zápas a nehrát pouze jeden poločas na tom musíme zapracovat.

Martin Bielko, asistent trenéra.

15.10.2023 Hodolany – FC Želatovice B  1:2 (0:2)
 vlastní, Kurfurst

Sestava:

Dostál – Král, Koplík, Boucník, Stavěl – Tomek Š., Koutný – Němec, Mohapl, Jemelka S. – Kurfurst

Střídali: Dlouhý, Tomek K., Ťapťuch

Hodnocení:

Zajíždeli jsme na půdu soupeře,o kterém je známo, že má skvělé fanoušky a udělá krásnou atmosféru.
I možná proto jsme byli prvních 15.minut nervózní a nebyl tam takový klid na kopačkách.
Postupně jsme se dostávali do zápasu a dominovali na míči.Soupeř nám nechával poměrně dost prostoru hrát a kombinovat.
Vstřelili jsme i s pomocí protihráče gól po hezké kombinaci,ale vzápětí jsme také mohli inkasovat,kdy šel soupeř sám na bránu a trefil tyč.
Před poločasem jsme ještě náskok zvýšili a mrzí mě, že jsme zahodili velkou šanci z malého vápna.
Do druhé půle jsme kluky nabádali, aby soupeře nedostali do hry hloupým gólem.
Bohužel se stal pravý opak a z brejkové situace jsme obdrželi branku.
Zbytek zápasu se hrál převážně ve středu hřiště,kde bylo hodně soubojů.
Měli jsme šance na zvýšení, ale i soupeř měl své momenty hlavně na konci zápasu, kde nás gólman podržel.
My tak bereme velmi důležité body a klukům děkujeme za bojovnost a nasazení.

08.10.2023 FC Želatovice B – Slavonín 6:0 (3:0)