10.NE06.10.15:00Radslavice – Želatovice B 3:3 (3:1)
11.NE13.10.15:00Želatovice B – Kovalovice 1:0 (0:0)
13.NE27.10.14:30Želatovice B – Bělkovice-Lašťany

13.10.2024FC Želatovice B – Kovalovice 1:0 (0:0)

Sestava:

Bělík – Král, Koplík, Koutný, Krejčíř – Mohapl, Ťapťuch – Pistovčák, Chudoba, Němec – Dvořák

Střídali: Jemelka S., Skopal, Dlouhý, Mazur, Tomek Š., Dvořák D., Čtvrtníček T.

Hodnocení:

V domácím zápase nás čekal nepříjemný soupeř z Kovalovic, který se prezentuje důrazem a bojovností i proto mě těší že jsme se mu v tom vyrovnali a zvládli druhý zápas po sobě tyhle dovednosti. Zápas se hrál na podmáčeném hřišti a na větší kombinace to moc nebylo, utkání bylo spíše bojovné než fotbalové. Kovalovice se dostali do dvou dobrých příležitostí, ale neprostřelili našeho brankáře který vytáhl výborný zákrok. My se dostávali z krajních prostorů do vápna, ale tam nám chyběla finální fáze když se nám nepodařilo buď přihrát někomu před branku nebo aspoň vystřelit na bránu Kovalovic. Nakonec se to povedlo až v 81.minutě, když Pavel Němec na dvakrát překonal hostujícího brankáře a rozhodl tento zápas v náš prospěch. Dneska musím pochválit střídající hráče, kteří po přichodu na hřiště se velmi dobře zapojili a byli přínosem v rozehraném zápase. Velké díky zaslouží Petr Bělík, který nám vypomohl v bráně při zranění naší brankářské jedničky, navíc nepustil ani jednu střelu Kovalovic a my tak poprvé v sezoně uhráli čisté konto.

Jan Čtvrtníček, trenér.

06.10.2024Radslavice – FC Želatovice B 3:3 (3:1)
Góly:Koutný 2x, Němec

Sestava:

Čech – Král, Koplík, Krejčíř, Jemelka – Mohapl, Koutný – Chudoba, Skopal, Němec – Dvořák

Střídali: Boucník, Ťapťuch, Mazur, Tomek Š., Stavěl, Dvořák D.

Hodnocení:

Po týdnu nás čekalo opět derby tentokrát se 100% Radslavicemi a my chtěli vylepšit náš výkon ze zápasu s Beňovem a překazit vítěznou šňůru nováčka soutěže. Do zápasu lépe vstoupili domácí když gólový účet utkání otevřeli v 9.minutě. My odpověděli pěknou střelou z vápna a srovnali na 1:1 pak přišlo pro nás špatných pět minut kdy po dvou ztrátách na půlce prohráváme poločas 3:1. V šatně jsme si vyříkali situace u inkasovaných gólů a kluky jsem upozornil že není nic ztracený a můžeme ten zápas zremizovat nebo i vyhrát. Druhý poločas už to bylo to správný derby byli tam emoce,nasazení,bojovnost, hlad po gólu a my byli za to odměněni dvěma góly a konečnou remízou zápasu. Radslavice hrozili pouze dlouhými míči ze standartek do našeho vápna, ale s tím si poradil náš brankář nebo obránci.Kluky chválím jak to odmakali jako jeden tým a táhli za jeden provaz to si musíme přenést do dalších zápasů. Derby se povedlo byla pěkná divácká návštěva, padaly góly, emoce byli na hřišti , mezi lavičkami, my zlepšili výkon a překazili domácím vítěznou šnůru.

29.09.2024FC Želatovice B – Beňov 1:1 (1:0)
Góly:Dvořák

Sestava:

Čech – Krejčíř, Čtvrtníček, Skopal, Jemelka – Koplík, Koutný – Chudoba, Ťapťuch, Němec – Dvořák

Střídali: Boucník, Král, Mazur, Tomek K., Stavěl, Pistovčák

Hodnocení:

Do zápasu s Beňovem jsme šli s velkou hráčskou kvalitou, bohužel ta zůstala pouze na papíře do utkání jsme si nic nepřenesli. Ve 2.minutě jdeme do vedení gólem Matěje Dvořáka, ale to si myslím byla naše jediná střela mezi tři tyče za celý zápas. Vzhledem k tomu, že se Beňovu zranil při rozcvičce brankář a do brány musel hráč Dan Navrátil tak jsme ho moc neprověřili. Naše kvalita na míči nebo v kombinaci byla žalostná tohle není fotbal, kterým se chceme jako klub nebo mančaft prezentovat a budeme se muset zlepšit ve všech směrech. Beňov si rozehrávku moc nekomplikoval nakopl dlouhý míč nahoru na Zbořiláka, který měl výborný pohyb a byl jejich nejlepší hráč v zápase z jedné takové situace se prosadil v 79.minutě a stanovil na konečných 1:1. Já musím pochválit u nás našeho Tomáše Čecha , který nám v poslední desetiminutovce zápasu skvělými zákroky zachránil remízu.

22.09.2024Hodolany – FC Želatovice B 7:2 (6:0)
Góly:Jemelka 2x

Sestava:

Dvořák – Stavěl, Koplík, Skopal, Krejčíř – Mohapl, Koutný – Jemelka, Tomek K., Pistovčák – Němec

Střídali: Boucník, Chudoba K., Mazur, Tomek Š.

Hodnocení:

K prvnímu poločasu bych se nerad detailně vracel.. brzké zranění Dvořky, individuální chyby, dvě, maximálně tři tutové šance domácích a poločasový výsledek 6:0.. nutno podotknout, že naše stoprocentní gólové situace zůstaly nevyužity.

Druhý poločas jsme chtěli odehrát se ctí, s respektem k výsledku a připravit se na víkendové derby, které nás čeká. Kdo na stadionu byl, musel vidět, že se nám to ve většině směrech povedlo. Druhý poločas nám nechyběla bojovnost, organizace hry a zaslouženě jsme vyhráli 2:1.

Od první minuty šel ráz utkání proti nám, bohužel i takové zápasy jsou. My si do následujícího víkendu musíme vzít co nejvíce z druhé půle a doma již naplno bodovat!

Kamil Chudoba, trenér.

07.09.2024Hlubočky – FC Želatovice B 5:1 (3:0)
Góly:Němec

Sestava:

Dvořák – Král, Koplík, Skopal, Krejčíř – Mohapl, Koutný – Herman, Chudoba K., Němec – Dvořák M.

Střídali: Stavěl, Boucník, Pistovčák, Tomek K.

Hodnocení:

Do Hluboček se jelo ve velmi slušné sestavě, ale bohužel bez realizačního týmu.
Do zápasu jsme vstoupili velmi slušně a kombinační hrou jsme přehrávali soupeře a drželi balón.
Soupeř nás potrestal hned z první šance a udeřil 1:0. Tohle nás opět položilo a nedokázali jsme reagovat a hrát jak před prvním gólem. Po našem nedůrazu na levé straně soupeř trestá další chybu 2:0. Do poločasu jsme inkasovali ještě jednou a do kabiny jsme šli za stavu 3:0 pro domácí.
V poločase jsme si řekli, že se pokusíme hrát více přes lajny a dát do hry víc bojovnosti nasazení a srdíčka.
Bohužel hra nevypadala podle představ co jsme si řekli v šatně, domácí přidali do konce zápasu ještě dvě branky a my korigovali na konečný stav 5:1.
Je potřeba se kousnout, v týdnu potrénovat a příští kolo porazit jednoznačně poslední Plumlov.

Václav Mazur, trenér.

01.09.2024FC Želatovice B – Nové Sady B 2:1 (1:0)
Góly:Braun, Dvořák

Sestava:

Dvořák – Boucník, Koplík, Krejčíř, Král – Dlouhý, Koutný – Herman, Pistovčák, Němec – Dvořák M.

Střídali: Mazur, Stavěl, Tomek Š., Braun, Mohapl.

Hodnocení:

Dnešní zápas se nám povedl výsledkově, ale herně to nebylo dobré. Soupeř byl lepší, běhavější a hlavně ve druhé půli nás přehrával. Sice si nevytvářel nějaké velké šance, ale tohle není fotbal, který bychom chtěli hrát. I takové zápasy ale jsou, kdy se nedaří a o to cennější je to vítězství. Kluci celkově musí začít daleko více trénovat, bez toho to fakt nejde a moc dobře to vidíme.

Jiří Jemelka, trenér.

24.08.2024Chvalkovice – FC Želatovice B 7:0 (4:0)
Góly:

Sestava:

Dvořák – Stavěl, Mackovik, Krejčíř, Král – Ťapťuch, Koutný – Herman, Ťapťuch, Němec – Dvořák M.

Střídali: Mazur, Dlouhý, Rybka

Hodnocení:

Ve třetím kole jsme zajížděli na půdu do té doby jednobodových Chválkovic. Utkání hrané v Saharských podmínkách bylo bohužel rozhodnuté už po 25ti minutách… Soupeř čtyřikrát skóroval po dlouhém míči za náš vysoko postavený obranný blok a Dvořka, ač chytil další tři, ne-li čtyři gólovky byl bohužel bezbranný.

Do druhé půle chceme vstoupit, jako by byl stav 0:0, jsou to ale opět domácí, kteří jsou dominantní na míči, přidávají další branky a prakticky bez odporu kontrolují hru. Nutno podotknout, že domácí gólman zjistil že má rukavice až při přímém kopu našeho hrajícího předsedy.

Měli by jsme si uvědomit, že v takovém počasí opravdu dvanáct zdravých hráčů zázraky nedovede… Klobouk dolů před všema, co zvládli nastoupit jak v sobotu, tak v neděli.

Hlavy hore! Příští víkend nás doma čekají Nové Sady “B” a máme co napravovat.

Kamil Chudoba, asistent trenéra.

18.08.2024FC Želatovice B – Bohuňovice 3:1 (3:1)
Góly:Herman, Dvořák M., Ťapťuch

Sestava:

Dvořák – Stavěl, Mackovik, Dlouhý, Král – Ťapťuch, Rybka – Herman, Krejčíř, Němec – Dvořák M.

Střídali: Mazur, Ležák, Janota

Hodnocení:

10.08.2024Slavonín – FC Želatovice B  2:2 (0:1)
Góly:Herman, Dvořák M.

Sestava:

Dvořák – Stavěl, Koplík, Čtvrtníček, Král – Ťapťuch, Koutný – Herman, Mazur, Pistovčák – Dvořák M.

Střídali: Škuta, Janota, Kurfurst, Boucník, Chudoba

Hodnocení:

Včera jsme jeli v rámci prvního kola do Slavonína, odkud jsme jednoznačně chtěli odvést všechny tři body.

Od první minuty se nám soupeř dostává pod kůži, dohrává každý souboj a je dominantní na míči. Jsme to ale my, kdo zásluhou brejkové situace a skvělým náběhem Dvořky skórujeme. Zbytek první půle je ve znamení velkých nepřesností při kombinaci a nevyužitých šancích na obou stranách. Poločas vedeme 1:0 i díky skvělým zákrokům Dvořky v bráně.

Do druhé půle si řekneme, že budeme aktivnější, hladovější a budeme chtít sbírat druhé míče – to díky čemu jsme se dostávali většinu první půle pod tlak.
Výsledek je mírné zlepšení a přidání druhého gólů střelou z poza vápna. Bravo Hermoš. V 84’ po sérii šancí na obou stranách přichází objektivně jasná a správně nařízena penalta pro domácí – 1:2. Zbytek utkání se snažíme ukopat, ukousat a urvat co to jde, bohužel marně. Domácí z poslední standardní situace srovnávají utkání na 2:2, což je i konečný a pro nestranného fanouška asi zasloužený výsledek.

Dnes bych vypíchl pár věcí, díky kterým jsme utkání nezvládli dotáhnout do vítězného konce..

– kondice/ natrénovanost (není možné, aby se od 70’ hlásilo pět lidí na střídání..).
– zkušenosti (inkasovaní vesměs laciných gólů v posledních minutách zápasu).

Závěrem bych rád navázal jak na Dlouhánova, tak na Jemova slova.. bez tréninků a větší kondice nemůžeme hrát náš styl hry a bohužel se k němu ani nepřiblížíme. Je potřeba, aby si každý uvědomil, že jeden trénink v týdnu je sakra málo…

Za včerejší utkání chci vyzdvihnout výkon Matese Dvořky, který byl i přes evidentní bolest kolen neustále v náběhu a byl to právě on, díky komu jsme byli celý zápas nebezpeční.

Jede se dál, je potřeba se kvalitně a v hojném počtu nachystat na Bohuňky.